Sandecja Nowy Sącz

Sobota, 05 , 2017

Jagiellonia Białystok - Sandecja 1-3 (1-1)

Cztery kolejki czekaliśmy, ale w końcu udało się - odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w LOTTO Ekstraklasie. Pokonaliśmy niebyle kogo, bo aktualnego Wicemistrza Polski oraz dotychczasowego lidera, Jagiellonię Białystok.

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła mała uroczystość na cześć Mariana Kelemena, Fiodora Cernycha, Przemysława Frankowskiego oraz Tarasa Romanczuka. Wszyscy wymienieni zawodnicy w dniu dzisiejszym zaliczyli okrągły występ w barwach Jagielloni lub też w Lotto Ekstraklasie. Natomiast w mecz lepiej weszli gospodarze. To oni w 7. minucie mogli objąć prowadzenie. Nie stało się tak, ponieważ strzał Pospisila poleciał wysoko nad bramką.

Chwilę później podopieczni Ireneusza Mamrota stworzyli dwie niemal idealne sytuacje do zdobycia gola. Pierwszej nie wykorzystał Cernych, którego strzał minimalnie minął słupek. Drugą zmarnował Sheridan. Irlandczyk otrzymał doskonałe dośrodkowanie od Novikovasa, ale źle ustawił stopę i nie trafił w światło bramki. Tak więc po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.

Zmieniło się to 5 minut później. Piter-Bućko zagrał długą piłkę do Brzyskiego. Ten przyjął, wszedł w pole karne i wystawił ją Kolevowi. Bułgar zrobił to co do niego należało i tym samym zapisał się w historii jako pierwszy zawodnik Sandecji, który zdobył bramkę w LOTTO Ekstraklasie. Sędzia Marciniak skorzystał jeszcze z systemu VAR (sprawdzał czy Brzyski nie był na spalonym), ale swojej decyzji nie zmienił. Nie minęło 60 sekund, a mogło być 2:0. Danek otrzymał prostopadłe podanie od Koleva i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Niestety dla nas jego strzał obronił Kelemen.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 35. minucie. Wtedy to gospodarze mieli rzut wolny, który wykonał Novikovas. W polu karnym wyskoczył Sheridan, uderzył głową, piłka odbiła się od Szufryna i wpadła do siatki. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy udało się nam zdobyć gola. Konkretnie uczynił do Krachunov. Niestety arbiter dopatrzył się pozycji spalonej, przez co nie uznał trafienia.

Druga połowa zaczęła się dla nas w sposób iście wymarzony. Na lewym skrzydle Danek ograł obrońcę i dośrodkował w pole karne. Tam piłka minęła Kelemena, spadła pod nogi Cetnarskiego, a ten umieścił ją w bramce. Podopieczni trenera Mamrota błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat, ale nie mogli sprostać sądeckiej defensywie oraz świetnie dysponowanemu Gliwie.

Kiedy wydawało się, że już nic się nie zmieni do akcji wkroczył Dudzic. Były gracz Cracovii przeprowadził rajd prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go Guilherme. Jednak Brazylijczyk uczynił to w sposób nieprzepisowy, więc sędzia Marciniak (po analizie VAR) wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Trochim i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Historyczna wygrana stała się faktem!

Jagiellonia Białystok - Sandecja Nowy Sącz 1-3 (1-1)

Bramki: Dawid Szufryn (OG) 35' - Aleksander Kolev 25', Mateusz Cetnarski 50', Wojciech Trochim 86' (k).

Żółte kartki: Bartosz Kwiecień, Guilherme (Jagiellonia).

Jagiellonia: Marián Kelemen - Łukasz Burliga (83' Bartosz Kwiecień), Ivan Runje, Guti, Guilherme - Fedor Černych, Rafał Grzyb (78' Karol Świderski), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Arvydas Novikovas - Cillian Sheridan (74' Łukasz Sekulski).

Sandecja: Michał Gliwa - Lukáš Kubáň, Dawid Szufryn, Plamen Krachunov, Patrik Mráz (46' Filip Piszczek) - Adrian Danek, Michal Piter-Bučko, Bartłomiej Kasprzak, Mateusz Cetnarski (64' Wojciech Trochim), Tomasz Brzyski - Aleksandyr Kolev (71' Bartłomiej Dudzic).

Ostatnio na Sandecja.TV:

Podobnie jak na pozostałych stadionach rozpoczęcie meczu z Wisłą Płock poprzedziły uroczystości związane z obchodami dnia Święta Wojska Polskiego... >>