Sandecja Nowy Sącz

Wtorek, 16 Maj, 2017

Sandecja - Znicz Pruszków 5-2 (2-1)

Sandecja jest już bardzo blisko ekstraklasy! We wtorek piłkarze Radosława Mroczkowskiego postawili kolejny krok w jej kierunku. tym razem pokonali u siebie Znicz Pruszków aż 5:2!

Już na samym początku spotkania Sandecja mogła objąć prowadzenie. Sygnał do ataku gospodarzom dał Wojciech Trochim, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka minęła jednak lewy słupek bramki strzeżonej przez Piotra Misztala. Początek meczu należał do spokojnych. Żadna ze stron nie potrafiła narzucić swojego stylu gry.

W 18. minucie z wolnego uderzał Trochim, ale pewnie piłkę wyłapał bramkarz Znicza. W 21. minucie goście objęli prowadzenie. Piter-Bucko zagrał ręką w polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzelcem okazał się Adrian Paluchowski.

Chwilę później Paluchowski mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Łukaszem Radlińskim! Z minuty na minutę inicjatywę zaczęli jednak przejmować gospodarze. W 30. minucie kapitalną interwencją popisał się Misztal, który wyciągnął się jak struna po strzale głową Bartłomieja Dudzica.

W 33. minucie po samotnym rajdzie przed szansą na gola stanął Dudzic. Minął bramkarza, ale strzelił obok bramki. Ataki gospodarzy przyniosły skutek w 39. minucie meczu. Trochim wpadł w pole karne i mocno uderzył w kierunku bramki Misztala. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki! Znicz mógł odpowiedzieć za sprawą Aleksandra Jagiełły. Jego strzał z dystansu z problemami obronił golkiper Sandecji.

W 42. minucie lider Nice 1 Ligi objął prowadzenie po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym. Najpierw strzelał Mateusz Wdowiak, następnie dobijał Danek, potem jeszcze dwukrotnie Dudzic! Wreszcie dopadł do niej Lukas Kubáň i trafił do siatki.

Druga połowa powinna rozpocząć się od trzeciej bramki dla Sandecji. W polu karnym doskonałe podanie od Bartłomieja Kasprzaka otrzymał Dudzic, ale trafił w boczną siatkę. Chwilę później napastnik Biało-Czarnych znalazł się w sytuacji sam na sam, górą jednak okazał się bramkarz Znicza. W kolejnych minutach tempo gry spadło, ale to gospodarze kontrolowali mecz. Potem próbował indywidualnie Filip Piszczek, wpadł w pole karne, ale przy strzale zabrakło precyzji.

W 63. minucie Biało-Czarni podwyższyli prowadzenie. Dośrodkował Kubań na głowę Gałeckiego, a ten pokonał Misztala trzeci raz!

W 70. minucie Piter-Bućko mógł odkupić winy z pierwszej połowy, ale jego uderzenie wybił z linii bramkowej defensor Znicza! Osiem minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Słaby. Piszczek zagrał w pole karne do obrońcy Sandecji, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Goście mogli strzelić drugiego gola, ale Przemysław Kita uderzył za słabo by zaskoczyć Radlińskiego. Gospodarze nie zwalniali tempa, czego efektem był piąty gol. Strzał Dudzica zdołał jeszcze obronić Misztal, ale wobec dobitki Adriana Basty był już bezradny!

Minutę później bliski szóstego trafienia był Trochim. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki Znicza. Co nie udało się zawodnikowi Sandecji, udało się Paluchowskiemu, który wpadł w pole karne gospodarzy i pewnym strzałem po ziemi pokonał Radlińskiego. Wygrana Sandecji oznacza, że zespół z Nowego Sącza jest o krok od LOTTO Ekstraklasy!

źródło: 1liga.org

Sandecja Nowy Sącz 5-2 Znicz Pruszków

Wojciech Trochim 39, Lukáš Kubáň 44, Michał Gałecki 63, Kamil Słaby 78, Adrian Basta 86 - Adrian Paluchowski 21 (k), 90

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 20. Adrian Danek (46, 26. Filip Piszczek), 7. Grzegorz Baran, 33. Bartłomiej Kasprzak (54, 18. Michał Gałecki), 10. Wojciech Trochim, 9. Mateusz Wdowiak (76, 17. Adrian Basta) - 37. Bartłomiej Dudzic.

Znicz: 12. Piotr Misztal - 6. Damian Jakubik, 5. Grzegorz Janiszewski, 14. Maciej Mysiak, 19. Marcin Rackiewicz - 21. Aleksander Jagiełło (67, 17. Mateusz Stryjewski), 4. Andrzej Niewulis (58, 8. Mateusz Długołęcki), 10. Maciej Machalski, 9. Przemysław Kita, 7. Maksymilian Banaszewski (86, 15. Adrian Grabowski) - 87. Adrian Paluchowski.

żółte kartki: Kasprzak - Jakubik, Niewulis, Machalski, Mysiak, Janiszewski.

Ostatnio na Sandecja.TV:

Pełen luz w Bielsku-Białej, zarówno na boisku jak i na trybunach. Zapraszamy na kulisy meczu! >>

2017-05-28, 12:30