Sandecja Nowy Sącz

Środa, 19 Kwiecień, 2017

Sandecja - Stal Mielec 1-0 (0-0)

W zaległym spotkaniu Nice I ligi Sandecja pokonała przed własną publicznością Stal Mielec 1:0. Tym samym nasi piłkarze awansowali na pozycję lidera zaplecza Lotto Ekstraklasy!

Faworytem meczu wydawała się być Sandecja, która w przypadku wygranej przesunęłaby się na pierwszą pozycję w tabeli i miała punkt przewagi nad dotychczasowym liderem - Zagłębiem Sosnowiec. Zadanie nie było jednak łatwe, bowiem rywalem była Stal Mielec. Zespół ten po rundzie jesiennej znajdował się tuż nad strefą spadkową, ale wiosną spisuje się dużo lepiej i przed tym meczem zajmowała jedenastą pozycję.

Początkowo to goście przeważali. Prym w ofensywnych poczynaniach beniaminka Nice I ligi wiódł Krzysztof Drzazga. O ile potrafił on z łatwością mijać kolejnych obrońców Sandecji, o tyle miał problemy ze skutecznym zakończeniem swoich akcji. Z biegiem czasu to gospodarze przejmowali inicjatywę. Po dwóch kwadransach Sandecja miała dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale Maciej Korzym nie zdołał oddać groźnego strzału.

Nasz zespół doskonale zdawał sobie sprawę z wagi tego spotkania i po przerwie odważniej ruszył do ataków. W 54. minucie Marek Kozioł uratował Stal przed stratą gola po groźnym strzale Wojciecha Trochima z szesnastu metrów. Dla mielczan był to sygnał ostrzegawczy, a gospodarze złapali wiatr w żagle i nadal stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Sandecja swego dopięła w 66. minucie. W pole karne dośrodkował Maciej Małkowski, a piłka trafiła pod nogi Grzegorza Barana. Ten wykorzystał niefrasobliwość obrońców i pewnym strzałem pokonał Kozioła. Kilka minut później przed szansą na zdobycie gola stanął Małkowski, ale tym razem świetną interwencją popisał się bramkarz mieleckiego klubu.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali na wiele rywalom. Udało im się utrzymać korzystny wynik i zostali nowym liderem Nice I ligi.

Łukasz Witczyk | sportowefakty.pl

Sandecja Nowy Sącz 1-0 Stal Mielec

Grzegorz Baran 66

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 37. Bartłomiej Dudzic (77, 9. Mateusz Wdowiak), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (84, 21. Charlie Trafford), 8. Maciej Małkowski - 11. Maciej Korzym (63, 26. Filip Piszczek).

Stal: 88. Marek Kozioł - 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 5. Boris Milekić - 17. Krzysztof Drzazga, 13. Przemysław Lech, 14. Piotr Głowacki (86, 21. Szymon Urbaniak), 10. Wasił Panajotow, 31. Kamil Radulj (62, 6. Piotr Marciniec) - 18. Dorian Buczek (70, 26. Dominik Sadzawicki).

żółte kartki: Kubáň, Piszczek, Słaby - Milekić, Zalepa.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).